Język:

Eddy Aguero Ferrer


fot. Izabela Perez Harriette
fot. Izabela Perez Harriette

Pochodzi z  Camagüey, na Kubie. Od dzieciństwa zakochany w muzyce, już w wieku 7 lat rozpoczął naukę w EVA (zawodowej szkole muzycznej). Wkrótce potem stawia pierwsze kroki na scenie w dziecięcym zespole "Chicos de Cuba". To właśnie tam zyskuje pierwsze szlify w muzycznym świecie.
W wieku 15 lat rozpoczyna naukę w EIA, szkole instruktorów sztuki, którą kończy z tytułem studiów wyższych instruktora sztuki o specjalizacji muzycznej. Przez kilka lat uczy w szkole muzyki.
Zawodową karierę muzyczną rozpoczyna w zespołach grających tradycyjną muzykę kubańską, między innymi "Pedro Pablo y su banda", "Klantino", "Enrique Alvarez y su charanga Latina". Gra w Santiago de Cuba, w wielu miastach stanu Camagüey, w Hawanie, przez ostatni czas na scenie "Casa de la Musica"
Aktualnie mieszka w Warszawie i uczestniczy w projektach "Recicl@-g en Cuero " pod dyrekcją Yoilána Pereza oraz "Conoce mi Cuba"pod dyrekcją Reia Ceballo.
Z radością i niedosytem eksploruje nowe możliwości artystyczne wierząc, że to dopiero początek jego kariery, a to wszystko przez fakt, że muzyka jest największą miłością jego życia